Aktualności   |    Nasze marki   |    Partnerzy   |    Download   |    PRACA   |    Firma wkrótce


Witamy na stronie hurtowni SPEEDER! Importujemy części i akcesoria rowerowe bezpośrednio z Chin i Tajwanu. Jesteśmy przedstawicielami marek AMOEBA, ZOOM, JOYTECH, NOVATEC, CHAOYANG, PILLAR i ALHONGA. Zapraszamy wszystkich do współpracy!
   Aktualności
      Informacje

      Nowości

      Sponsoring
   Nasze marki

   Partnerzy

   Download

   Praca

   Firma

Sezon 2010

29.08.2010

Puchar THULE # 8 - Dziewicza Góra

W pod poznańskim Czerwonaku na Dziewiczej Górze odbyła się ósma eliminacja zawodów Pucharu THULE. Pierwsze podium dla pilskiej ekipy wywalczył w wyścigu żaków Kamil MAJCHRZAK zajmując trzecią lokatę. Na najwyższym stopniu, zwyciężając w wyścigu młodzików stanął Dawid WIECZORKIEWICZ zdobywając tym samym tytuł Mistrza Wielkopolski. W wyścigu juniorów młodszych UKS "Sportowiec" Piła reprezentował Artur SOBKOWIAK, który zajął bardzo dobre czwarte miejsce. Świetny wyścig pojechał kolejny nasz reprezentant Bartłomiej DĄBROWA, który wśród startujących 14 juniorów zajął drugie miejsce. Startujący w tym wyścigu Paweł GÓRNIAK zajął szóste miejsce, Janek GRELA - wycofał się z wyścigu. W wyścigu męskiej elity wystartował Michał GÓRNIAK. Niestety nie nawiązał on tym razem rywalizacji z czołówką wyścigu, choć i piątą lokatą należy uznać za dobry rezultat. Równie dobrze zaprezentował się na zboczach Dziewiczej Góry trener naszych zawodników Piotr NOWACKI, który w wyścigu kat. masters I zajął III miejsce a w klasyfikacji Supermasters był czwarty.

Gryf Maraton MTB - Wałcz
22.08.2010

W Wałczu a dokładnie w Ostrowcu odbyła się kolejna edycja cyklu zawodów pn. "Gryf Maraton MTB". W zawodach uczestniczyli zawodnicy naszego klubu. Na dystansie MINI (39 km) I miejsce w kategorii juniorek zajęła reprezentantka naszego klubu Wiktoria MAGNUCKA. Na tym samym dystansie w kategorii junior drugie i trzecie miejsce wywalczyli również nasi zawodnicy: II miejsce - Krzysztof KNAP, III miejsce - Miłosz CZECHOWICZ. Kolejny z naszych reprezentantów Paweł GÓRNIAK został sklasyfikowany na piątym miejscu. Dystans blisko 40 km pokonał także Damian KOWALCZYK plasując się jednak na dalszej pozycji.
Na start na dystansie 80 km zdecydował się Jan GRELA. Maraton ukończył na wysokiej, piątej pozycji w swojej kategorii wiekowej.

Puchar THULE # 7 - Jarocin
22.08.2010

Uczestnicy kolejnych zawodów Pucharu Wielkopolski THULE Cup zmagali się na leśnych terenach przy ul. Sudeckiej w Jarocinie. Pierwszy z zawodników UKS "Sportowiec" Piła do rywalizacji przystąpił młodzik Dawid WIECZORKIEWICZ. I choć Dawid pewnie kroczy do zwycięstwa w końcowej klasyfikacji cyklu tym razem na trasie wyścigu uznać musiał wyższość swojego krajana zawodnika LKS "Drogowiec" Złotów Karola Grelewskiego. W Wyścigu juniorów młodszych siódmą lokatę zajął pilanin Artur SOBKOWIAK. W wyścigu wystartowało 14 zawodników. W gronie siedmiu juniorów którzy stanęli na starcie wyścigu trzecią lokatę zajął reprezentant pilskiego UKS-u Bartłomiej DĄBROWA. W wyścigu elity kobiet drugie miejsce zajęła Joanna TEOFILAK ustępując miejsca na podium zawodniczce miejscowego klubu UKS Trójka Victoria Jarocin, mistrzyni Polski Weronice Rybarczyk. W elitarnym wyścigu elity wystartował czołówka wielkopolskiego czempionatu. W tym gronie piąte miejsce wywalczył Michał GÓRNIAK. Świetny wyścig pojechał lider klasyfikacji generalnej Piotr NOWACKI. W Jarocinie umocnił się na fotelu lidera cyklu zajmując drugą lokatę. Do końca rywalizacji Wielkopolskiej Ligi Masters Puchar THULE pozostały jeszcze dwie edycje zawodów - na Dziewiczej Górze w Czerwonaku oraz we Wrześni.

Luiza XC - Człuchów
15.08.2010

W Człuchowie odbyły się ciekawe zawody pod nazwą "Luiza XC CUP". W zawodach wystartowała liczna grupa zawodników naszego klubu. W swoich kategoriach wiekowych zajmowali oni czołowe miejsca. Niestety tak jak świetnie przygotowana była trasa zawodów tak niestety na wysokości zadania nie stanęli organizatorzy i sędziowie fundując katastrofalny "bałagan" w wynikach końcowych. Wyniki opublikowane na stronie www.luiza-xc.pl nieco odbiegają od rzeczywistości...Bike Cross Maraton Wielkopolski - Gniezno
18.07.2010

W niedziele 18 lipca br. w Gnieźnie odbył się drugi cyklu Bike Cross Maraton Wielkopolski (pierwszy miał miejsce w Połczynie - Zdroju) - Skoda Maraton MTB. W zawodach ponownie uczestniczyła grupa kolarzy górskich UKS "Sportowiec" Piła osiągając bardzo dobre rezultaty. Startujący na dystansie MINI (27 km) Miłosz CZECHOWICZ zajął III miejsce w kategorii M-1. Tuż za podium znalazł się kolejny nasz reprezentant Krzysztof KNAP. Wyścig kategorii K-0 na tym samym dystansie wygrała juniorka pilskiego UKS-u Wiktoria MAGNUCKA. Dystans MEGA (50 km) to kolejny popis jazdy Joanny TEOFILAK, która zwyciężyła w kategorii kobiet K-2. Świetną formę potwierdził junior młodszy UKS "Sportowiec" Artur SOBKOWIAK, który na tym samym 50 kilometrowym dystansie w kategorii wiekowej M-0 zajął I miejsce. Startujący w tej samej kategorii wiekowej jego młodszy kolega klubowy Dawid WIECZORKIEWICZ zajął III miejsce. Również dobrze zaprezentował się mieszkaniec Dobrzycy, zawodnik pilskiego UKS'u Jan GRELA - zajmując w wyścigu kategorii M-1 III miejsce. Na najdłuższym dystansie - GIGA (70 km) wystartował trener pilskich kolarzy Piotr NOWACKI. W swojej kategorii wiekowej - M3 zajął III miejsce (czwarta lokata OPEN).
Górskie Szosowe Mistrzostwa Polski - Podgórzyn
12.07.2010


Pracowicie weekend spędzili nasi "eksportowi" zawodnicy biorący udział w Górskich Szosowych Mistrzostwach Polski w Podgórzynie. Sobotni wyścig juniorów i w nim trzech startujących zawodników UKS "Sportowiec" Piła - Paweł GÓRNIAK, Jakub BUCZEK oraz Bartłomiej DĄBROWA. Wyścig ukończył tylko ten ostatni plasując się na 61 pozycji. W niedzielę do rywalizacji przystąpił Michał GÓRNIAK, który w wyścigu "orlików" uplasował się na bardzo dobrym 29 miejscu.

THULE CUP - Połczyn Zdrój 11.07.2010


W sobotę (11 lipca) poprzedzającą udział naszych zawodników w Maratonie MTB również w Połczynie Zdroju odbyły się kolejne zawody XC MTB o Puchar THULE. Swoje wyścigi wygrali: Dawid WIECZORKIEWICZ w kategorii "młodzik", Wiktoria MAGNUCKA wśród juniorek. Drugie lokaty wywalczyli: Mateusz MISIÓRNY "żak", Joanna TEOFILAK w wyścigu kategorii "elity" kobiet, Artur SOBKOWIAK w wyścigu "juniorów młodszych" oraz Piotr NOWACKI w kat. Matsters I.Z przyjemnością chcemy pochwalić się osiągnięciami klubu UKS Sportowiec Piła, którego jesteśmy sponsorem. Za nami już połowa sezonu 2010, a nasza drużyna ciężko i z powodzeniem walczy o miejsce na podium.


23/24.06.2010 - Sopot

Bezchmurne niebo, jasna noc i doskonałe humory towarzyszyły zawodnikom startującym w jedynym nocnym maratonie MTB Red Bull Kwiat Paproci. Sopot w nocy z 23 na 24 czerwca gościł najlepszych kolarzy górskich z całej Polski. W gronie tym nie zabrakło również zawodników naszego klubu.
 Do kilkugodzinnej nocnej rywalizacji staneły dwa pilskie duety: Piotr NOWACKI z Bartłomiejem DĄBROWĄ,
Janek GRELA z Jakubem BUCZKIEM. Na samotną, nocną jazdę zdecydowała się Joanna TEOFILAK. Siedmiogodzinny maraton Piotr Nowacki i Bartek Dąbrowa zakończyli na szóstej pozycji wśród duetów, pokonując na zmianę 8 kilometrową rundę wyścigu 26 razy. Jan Grela i Jakub Buczek zostali sklasyfikowani na miejscach 7-11. Niesamowitym wynikiem popisała się nasza "jedynaczka" Joanna TEOFILAK, która siedmiogodzinny wyścig ukończyła na bardzo wysokim 7 miejscu pokonując samotnie dystans ok. 160 km!
20.06.2010 THULE CUP - Chodzież

W Chodzieży odbyła się piąta edycja Pucharu Wielkopolski THULE 2010. W zawodach wystartowali zawodnicy  naszego klubu. Debiutująca wzawodach 10 letnia Ola SUROWIEC zdecydowanie wygrała wyścig dzieci. W wyścigu "żaków" Mateusz MISIÓRNY uplasował się na drugiej pozycji. Niestety z powodu defektu wyścigu nie ukończył drugi z naszych reprezentantów Kamil MAJCHRZAK. Wyścig młodzików zdecydowanie wygrał Dawid WIECZORKIEWICZ. Wśród juniorek Wiktoria MGNUCKA zajęła drugie miejsce. W kategorii "elita" kobiet Joanna TEOFILAK również uplasowała się na drugiej pozycji. Pechowo zakończył sie wyścig "juniorów młodszych". Artur SOBKOWIAK z powodu defektu nie ukończył rywalizacji. Bardzo dobry wyścig "pojechał" Bartłomiej DĄBROWA zajmując drugie miejsce w kategorii "junior". Równie świetny rezultat zanotował Jakub BUCZEK zajmując piąte miejsce. Kolejni nasi juniorzy zajeli odpowiednio: Miłosz CZECHOWICZ (10), Krzysztof KNAP (11). Z powodu defektu wyścigu nie ukończył Paweł GÓRNIAK. Niestety pech dosięgnął również Michała GÓRNIAKA który tuz po starcie zerwał łańcuch i musiał zejść z trasy wyścigu "elity" mężczyzn. Trener Piotr NOWACKI w  kategorii "masters I" zajął VI miejsce


 
09.05.2010 Puchar THULE - Złotów

9 maja w Złotowie odbyły się kolejne zawody cyklu Pucharu THULE. Indywidualne zwycięstwa odnieśli: młodzik Dawid WIECZORKIEWICZ, Sandra KAPCZYŃSKA (młodziczka), juniorka Wiktoria MAGNUCKA oraz Joanna TEOFILAK. Drugie miejsca: Mateusz MISIÓRNY (żak), Paulina KAPCZYŃSKA (juniorka). Trzecie miejsce: Kamil MAJCHRZAK (żak). W wyścigu juniorów Paweł GÓRNIAK zajął IV lokatę, Michał GÓRNIAK w elicie był piąty.
24.04.2010 Mistrzostwa Wielkopolski - Antonin

W minioną sobotę - 24.04.2010 r. w Antoninie przy bardzo niskiej frekwencji odbyły sie X jubileuszowe zawody cross country MTB, będące zarazem Mistrzostwami Wielkopolski. Kolarze naszego klubu praktycznie zdominowali wyścigi w każdej z "męskich" kategorii. I tak; wyścig "młodzików" wygrał Dawid WIECZORKIEWICZ, w wyścigu kategorii "junior młodszy" Artur SOBKOWIAK był trzeci. Wyścig juniorów był wewnętrzna rywalizacją zawodników UKS "Sportowiec" Piła. Pierwsze miejsce zajął Bartłomiej DĄBROWA, drugi na mecie uplasował sie Paweł GÓRNIAK a trzecie miejsce, biegnąc ze zdefektowanym rowerem (zerwany łańcuch) zajął Jakub BUCZEK. W wyścigu kat. "elita" Michał GÓRNIAK zajął drugie miejsce przegrywając rywalizację z Albertem Foktem. Trzecie miejsce zajął Szymon Mikler z Victorii Jarocin.

28.03.2010 Puchar THULE - Puszczykowo

28 marca w pod poznańskim Puszczykowie odbyły się pierwsze zawody cyklu Pucharu Wielkopolski - THULE Cup 2010 w kolarstwie MTB - cross country. W zawodach w których łącznie udział wzieło blisko 250 zawodników wystartowali również młodzi kolarze UKS "Sportowiec" Piła. Kolarskie zmagania rozpoczęli zawodnicy najmłodszych kategorii czyli "żacy". Pilan reprezentowali Mateusz MISIÓRNY oraz Kamil MAJCHRZAK. Po bardzo dobrym wyścigu wysokie trzecie miejsce zajął Mateusz a w swoim debiutanckim starcie tuż za swoim klubowym kolegą linię mety minął Kamil. W kolejnym wyścigu dnia swoją wysoką formę potwierdził pilanin Dawid WIECZORKIEWICZ wygrywając zdecydowanie wyścig kategorii "młodzik". Wysokie piąte miejsce wywalczył Wiktor MATUSZAK. Wyścig "młodziczek" z udziałem Sandry KAPCZYŃSKIEJ zakończył się dla naszej zawodniczki niefortunnie. Upadek na trasie wyścigu zmusił ją do jego zakończenia.
W wyścigu juniorek, zawodniczki pilskiego UKS-u zajęły odpowiednio trzecią - Wiktoria MAGNUCKA i czwartą lokatę - Paulina KAPCZYŃSKA.
W rywalizacji juniorów młodszych Artur SOBKOWIAK po niezłym wyścigu zajął ósmą lokatę. Wyścig juniorów zdominowali ubiegłoroczni liderzy tej klasyfikacji - Oskar Pluciński, Michał Kowalczyk oraz Sylwester Swat. Pilanie na ich tle "wypadli" dość przeciętnie. Najlepszy z nich Bartłomiej DĄBROWA zajął ósmą lokatę. Jakub BUCZEK zajął dziewiąte miejsce a Marek ZIÓŁKOWSKI był dwunasty. Wyścigu - z powodu defektu - nie ukończył Mateusz HALICKI.
Wyścig kategorii "elity kobiet" wygrała ubiegłoroczna mistrzyni Polski kategorii juniorek Weronika Rybarczyk z Jarocina. Nasze zawodniczki zajęły odpowiednio czwarte - Joanna TEOFILAK i piąte miejsce - Aleksandra ŁATANIK. Kolejny dobry wyścig "objechał" zawodnik UKS "Sportowiec" Piła Michał GÓRNIAK. W doborowej stawce zawodników męskiej elity - z reprezentantem Polski Markiem Konwą na czele uplasował się na wysokiej piątej pozycji. Debiut Michała w "elicie" wypadł naprawdę obiecująco! W wyścigu "mastersów" trudu rywalizacji na Puszczykowskiej trasie spróbował trener pilan Piotr NOWACKI. Niestety nie zaliczy on tego wyścigu do udanych. Przy olbrzymich kłopotach ze sprzętem swój wyścig ukończył na 14 pozycji


13.03.2010 Mistrzostwa Kalisza w MTB

W sobotę 13 marca w Kaliszu odbyły się Mistrzoswta tego miasta w kolarstwie górskim. Wzięła w nich udział grupa zawodniczek i zawodników naszego klubu. Nie zaliczy do udanych swojego pierwszego występu w tym sezonie Dawid WIECZORKIEWICZ, który dwukrotnie zmuszony był do wymiany roweru z powodu defektów. Ostatecznie w kategorii "młodzik" uplasował sie na 13 pozycji. Kolejny wyścig to start "naszych" dziewcząt. Joanna TEOFILAK okazała sie bezkonkurencyjna (dosłownie - nie miała rywalek) I miejsce w wyścigu kategorii "elita" plasując sie równocześnie na trzecim miejscu w klasyfikacji OPEN wyścigu Kobiet. W kategorii "juniorek" IV miejsca zajęła Wiktoria MAGNUCKA a piątą lokatę (po niefortunnym starcie - defekt) zajęła Paulina KAPCZYŃSKA. Wyscig "juniorów" był wewnętrzna rywalizacją pomiędzy zawodnikami naszego klubu. Zwycięsko z niej wyszedł Paweł GÓRNIAK pokonując Bartłomieja DĄBROWĘ. Na szóstej pozycji uplasował się Jakub BUCZEK. Wyścig "orlików" wygrał Michał GÓRNIAK z pilskiego UKS-u (jedyny startujący)a w wyścigu kategorii "elita" trzecie miejsce wywalczył trener naszych zawodników Piotr NOWACKI.


Zakupy on-line   |    Partnerzy   |    Zadaj pytanie   |    Kontakt